Pianoconcert
Overweldigend! Uw hart begint al sneller te kloppen, de solist komt op, slingert donderende cascades klavierklank rond schallend koper, laat verstilde pianotonen als regendruppels neerdalen tussen zacht tokkelende strijkers. Het is magisch wat een pianoconcert teweegbrengt!
philharmonie zuidnederland geeft elk jaar de beste pianisten een podium voor een overweldigend pianoconcert: Sarah Alice Ott, Inon Barnatan, Dejan Lazić, en natuurlijk onze ‘eigen’ Nederlandse grootmeesters Hannes Minnaar en de pianobroers Lucas en Arthur Jussen.
De viool en de piano zijn de sterren van het klassieke podium. Veel componisten waren zelf virtuozen op de vleugel. Beethoven, Mozart, Chopin, Rachmaninov en Gershwin – ze schreven hun melodieën in eerste instantie voor zichzelf, maar werkten ze gelukkig uit tot de mooiste pianoconcerten.