De Ontsnapte Noot (groep 1-2-(3))

Toon is een opgewekt straatjochie dat met vioolspelen zijn centjes verdient. Als hij op de stoep voor de Muziekflat moet slapen, mag hij binnenkomen en met iedereen samen muziek maken. Het is er warm en harmonieus en Toon mag er blijven. Ze beginnen aan de voorbereiding van een concert.

Op een dag is Toon met muziek aan het tekenen en dan ontsnapt er opeens een noot van het papier. Alle bewoners van de flat zijn in rep en roer: de harmonie is verstoord, mensen maken ruzie met elkaar, zonder noot geen concert… Toon moét de ontsnapte noot terugvinden!

Toon gaat naar het bos om de ontsnapte noot te zoeken. Hier ontmoet hij de boze beer die niet kan slapen, de slimme eekhoorn die met hand en tand zijn notenvoorraad verdedigt en krijgt hij een woedend bijenvolkje achter zich aan. Zal het Toon lukken om de ontsnapte noot te pakken te krijgen, zodat het concert met zijn flatgenoten toch door kan gaan?

Lesmateriaal 
De ontsnapte Noot is een voorstelling over harmonie en disharmonie, uitsluiten en insluiten. De klank van De ontsnapte Noot spreekt tot de verbeelding, nodigt uit tot intens luisteren en creatieve muzikale spelletjes. Deze creativiteit begint al in het digitale lesmateriaal waarbij de leerlingen spelenderwijs kennismaken met de ontsnapte noot.

viool Monique Pellens en Marleen Matser 
altviool Floris Willem
cello Sanne de Graaf
regie Lise-Lott Kok                                                                                                          
tekst Suzan Klinkhamer
vormgeving Steffie van Lamoen

Waarom zou je De ontsnapte Noot aanbieden aan je leerlingen?

  • De leerlingen ervaren live muziek van dichtbij
  • De leerlingen ontdekken hoeveel verschillende klanken er zijn
  • De leerlingen zingen samen een lied met live muziek
  • In het verhaal komen verschillende emoties voorbij. De kinderen ervaren dat muziek deze emotie kan uitbeelden.
  • De voorstelling geeft aanleiding om de thematiek over inclusie en uitsluiting en over harmonie en disharmonie met de leerlingen verder uit te werken

Praktische informatie

locatie op school in de speelzaal of gymzaal
aantal musici 4
aantal leerlingen per concert min. 60 - max. 90
aantal concerten per dag maximaal 2
duur 45 minuten

Data 2024
di 30 jan, wo 31 jan, do 1 feb, vr 2 feb
ma 5 feb, di 6 feb, wo 7 feb
ma 25 mrt, di 26 mrt, do 28 mrt, vr 29 mrt
di 2 apr, wo 3 apr,  do 4 apr

We helpen je graag!
Heb je vragen, suggesties of opmerkingen? Neem contact met ons op:

Adeline van Campen
adeline.vancampen@philharmoniezuidnederland.nl
088 16 60 726